BLOG DIETABOX

Wszystko o zdrowym odżywianiuWiecie na pewno, że napoje i soki przez lekarzy i dietetyków są uważane za samo zło, a w przypadku diet redukcyjnych surowo zakazane. Dlaczego zatem niektórzy doradcy żywieniowi rekomendują, jeden z pięciu posiłków zastąpić sokiem?Dlaczego decydując się na catering dietetyczny warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma posiada dietę sokową?

Co to jest wyciskanie na zimno i czym wyróżnia się metoda? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie w tekście. Zachęcam do lektury!

Zdrowa i zbilansowana dieta powinna być dla nas czymś oczywistym i powszednim. Niestety bardzo rzadko zdarza się, że jesteśmy w stanie spożywać pięć posiłków o określnych porach, z odpowiednią przerwą czasową. W świecie, gdzie żyjemy w ciągłym pędzie bardzo ciężko jest nam znaleźć czas na jedno danie, a co mówić o rozmyślaniu nad jego wartościami czy kalorycznością. Z pomocą w tym temacie przychodzi nam stosunkowo nowy, ale mający już rzeszę swoich wiernych fanów catering dietetyczny. Dieta pudełkowa przygotowywana jest z odpowiednią dbałością o wartości odżywcze, kaloryczne, ale także i smakowe. Często jednak decydując się na przejście na tego typu plan żywieniowy mamy obawy czy posiłki dietetyczne będą nas wystarczająco zadowalające. Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele firm, świadczących tego typu usługi, w związku z tym potencjalny klient ma szeroki wybór spośród wachlarza różnych diet.

Swoją przygodę z odchudzaniem warto jest zacząć od wizyty u doświadczonego dietetyka, który przybliży specyfikę zdrowego odżywiania, a także zwróci uwagę na elementy posiłków, które mają strategiczne znaczenie w naszej przemianie materii. Tak jest też z często zapominanymi podwieczorkami. Jest to posiłek, który spożywamy w godzinach popołudniowych, często po wyjściu z pracy czy szkoły. Niestety nierzadko dla wielu jest to dopiero pierwszy posiłek w ciągu dnia, a tak naprawdę powinno to być to prawie zamykające nasz dzień żywieniowy danie. W związku z tym, chcąc odżywiać się zdrowo jako naszą późną przekąskę powinniśmy wybrać coś lekkiego o umiarkowanej zawartości kalorycznej. Tego typu produktem może być uwielbiany przez celebrytów cold pressed juice. Sok odchudzający to wspaniała alternatywa dla „prawdziwego” posiłku, bardzo często polecana przez dietetyków jako dopełnienie naszego planu dietetycznego. Oczywiście łatwiej byłoby pójść do sklepu i sięgnąć po pierwszy lepszy sok 100% owoców, ale czy tak naprawdę wyjdzie na to samo? Oczywiście, że nie. Soki dostępne w marketach to w znakomitej większości jedynie napoje, wyprodukowane z naturalnych soków z szeroką gamą dodatków wprost z tablicy Mendelejewa. Niestety odruch czytania etykiet, nie zakorzenił się w naszych nawykach na tyle, by móc selektywnie wybierać lepsze produkty, przez co nierzadko w naszych koszykach znajdują się produkty, które z sokiem mają wspólną tylko nazwę. Skład to nie jedyna różnica pomiędzy sokiem z wyciskarki, a tym ze sklepowej półki. Dla osoby na diecie najważniejszym kryterium wyboru powinna być kaloryczność, która w przypadku napojów z sokowirówki jest dużo niższa.

W poprzednim akapicie padła nazwa „cold presses juice”, a co to właściwie jest?

Z angielskiego jest to określenie metody wyciskania warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu produkty te zachowują wszystkie swoje wartości odżywcze. W wyniku takiej „obróbki”, powstałe soki stają się pełnowartościowym posiłkiem, a ich składniki są wchłaniane przez nasz organizm w zaledwie 15 minut!

Podsumowując, przy wyborze diety warto już na początku przemyśleć czy będziemy w stanie poddać się rygorowi przygotowania pięciu posiłków dziennie. Pamiętajmy, że na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się tego typu usługami, a dieta w pudełkach może okazać się dla nas lekiem na całe zło! Przy wyborze cateringu szukajmy tych, którzy oferują diety sokowe, a w swojej ofercie proponują nie tylko zbilansowaną dietę ale i detoks organizmu.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Musisz być zalogowany aby móc komentować.

Ostatnio na blogu