BLOG DIETABOX

Wszystko o zdrowym odżywianiuCatering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa to bardzo modna w ostatnim czasie usługa.

Dieta pudełkowa stanowi kompletny system zbilansowanych posiłków zawierających mniej więcej stałą ilość kalorii oraz składników odżywczych. I to jest niewątpliwie ogromna zaleta .

Korzysta z niej coraz większa grupa zadowolonych klientów zarówno tych, którzy chcą schudnąć , jak i tych ,którzy po prostu chcą zdrowo się odżywiać. Na rynku możemy zaobserwować ogromną liczbę firm cateringowych, które swoim klientom oferują szeroką gamę usług dietetycznych. zainteresowanych.

Dieta pudełkowa – tanio czy drogo?

Zacznij od podsumowania, ile teraz miesięcznie wydajesz na jedzenie. Pamiętaj, żeby wliczyć w to wszystko: od zakupów w sklepie spożywczym, przez obiady w pracy i kolacje na mieście, po drobne przyjemności fundowane sobie w ciągu dnia. Wszelkie przekąski… suplementu diety , które mają spowodować cud…

Możesz się wtedy zdziwić, bo okaże się, że kwota nie jest wcale dużo niższa od tej, którą trzeba przeznaczyć na catering. Pamiętaj też, że nie musisz od razu kupować go na cały miesiąc. Możesz dopasować ofertę do rozkładu zajęć i wykupić tylko na dni, w których najciężej Ci przygotować wartościowe posiłki. Wtedy zapłacisz zdecydowanie mniej.

Na jaka firmę cateringową się zdecydować?

Z doświadczenia wiem , że warto przeanalizować dokładnie ofertę dostawców cateringu. Pamiętaj , że niska cena zazwyczaj  oznacza   niższą jakość produktów… niestety wysokie ceny też nie gwarantują  super jakości. Sprawdzaj! Czytaj opinie! Jeśli się da obejrzyj zdjęcia jak wyglądają posiłki…zadzwoń do firmy i zapytaj się czy w ramach korzystania z cateringu jest możliwość konsultacji z dietetykiem. jeśli tak to  to jesteś w dobrych rekach…

Zdecydowanie najlepszymi  firmami zajmującymi się cateringiem dietetycznym są te które stale współpracują z dietetykiem lub poradnią dietetyczną . sa to firmy najbardziej rzetelne specjalizujące się w bilansowaniu zdrowych często indywidualnych jadłopisów.   Dlaczego? Dietetyk nie pozwoli żeby to  był przypadkowy jadłospis, zawsze zadba o odpowiedni podział składników w diecie. Dodatkowo zazwyczaj klient decydując się na taki catering dietetyczny ma możliwość skonsultowania się z dietetykiem w celu dobrania odpowiedniej kaloryczności lub upewnienia się czy nie ma żadnych przeciwskazań do skorzystania z takiej oferty .   Jest wiele jednostek chorobowych , które wykluczają korzystanie z cateringu dietetycznego dlatego wcześniej warto zasięgnąć porady dietetyka.

Tak wydawało Ci się , ze każda firma ma dietetyka  , no niestety   musze Cię rozczarować…

Korzyści może być sporo ze stosowania diety pudełkowej, ale może też nie być ich wcale. Jeśli zaś naprawdę chcesz zmienić sposób żywienia i wykorzystasz ją jako wzór oraz inspirację na przyszłość, zdecydowanie polecamy. 

 

Aleksandra Skorupska

Dietetyk  Lublin  DietaClinica

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Musisz być zalogowany aby móc komentować.

Ostatnio na blogu